Fot. PAP

Mgła w świętokrzyskim utrudnia jazdę

W całym regionie świętokrzyskim panują na drogach ciężkie warunki jazdy. Mgła ogranicza widoczność do 30 metrów.

Gęsta mgła pojawiła się w niektórych częściach regionu – m.in. powiecie kieleckim i sandomierskim – już w nocy. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność.

„Widoczność jest fatalna i kierowcy przez to jeżdżą zdecydowanie ostrożniej. W ciągu nocy nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Większy ruch dojazdowy do pracy dopiero się zaczyna” – powiedział PAP we wtorek rano dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach nadkom. Krzysztof Pawelczyk.

W poniedziałek wieczorem centrum zarządzania kryzysowego i policja rozsyłały ostrzeżenia o mgle, która ma się utrzymywać w godzinach nocnych i porannych w regionie świętokrzyskim do czwartku.

* * *

Polska jest w zasięgu tego wyżu z centrum nad wschodnim Mazowszem, w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1019 hPa i będzie rosnąć.

Dziś w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie początkowo jeszcze duże. Temp. maks. 5-9 st. Wiatr słaby, zmienny, na północy kraju z przewagą kierunków zachodnich.

W nocy będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, w rejonach mgieł wzrastające do dużego i całkowitego. Liczne mgły ograniczające widzialność nawet poniżej 200 m. Miejscami mgły będą osadzać szadź. Temp. min. od -2 st. do 0 st., tylko nad samym morzem miejscami 1-2 st. W rejonach podgórskich miejscami spadek temperatury do -4 st. Wiatr słaby, zmienny.

Jutro zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w rejonach dłużej utrzymujących się mgieł początkowo duże i całkowite. Miejscami mgły utrzymywać się mogą do godzin południowych. Rano w mgłach widzialność 50-500 m. Temp. maks. 4-8 st. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych.

PAP

drukuj