fot. flickr.com

Mercedes uruchomi w Jaworze produkcję baterii do samochodów elektrycznych

Niemiecki koncern samochodowy Mercedes uruchomi w Jaworze produkcję baterii m.in. do samochodów elektrycznych. Inwestycja jest warta ponad 200 mln euro.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z członkiem zarządu Mercedes-Benz Cars ds. produkcji i łańcucha dostaw Markusem Schaeferem. Szef polskiego rządu powiedział, że nowa inwestycja w fabryce w Jaworze wpisuje się w obszar, który bardzo interesuje nasz kraj, czyli elektromobilność. Dodał, że inwestycja przyniesie nowe miejsca pracy, ale też zapewni transfer nowoczesnych technologii.

– Chcemy pracować w jak najbardziej zaawansowanych obszarach po to, żeby nasze talenty mogły być najlepiej włączone w globalną gospodarkę. Jesteśmy świadkami przemysłowej rewolucji 4.0, w której Polska odgrywa coraz ważniejszą rolę. Dlatego cieszę się, że w Jaworze będą produkowane nie tylko te tradycyjne silniki, ale również właśnie serce samochodów przyszłości, czyli baterie elektryczne – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Nowa fabryka baterii powstanie tuż obok istniejącego już zakładu. Będzie to dziewiąta fabryka baterii należąca do niemieckiego koncernu.

Fabryka silników Mercedes-Benz jest zlokalizowana ok. 70 km na zachód od Wrocławia. W tym roku w zakładzie ma ruszyć produkcja czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych do samochodów osobowych.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl