Meksyk: Liczba ofiar wtorkowego trzęsienia wzrosła do 305 osób

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,1, które nawiedziło Meksyk w miniony wtorek, wzrosła do 305 osób – poinformował w sobotę szef meksykańskiej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych Luis Felipe Puente.

W stolicy kraju zginęło 167 ludzi. Pozostałe ofiary zanotowano w stanach Morelos (73), Puebla (45), Meksyk (13), Guerrero (6) i Oaxaca (1).

Wcześniej władze Meksyku mówiły o co najmniej 295 ofiarach.

W sobotę Meksyk nawiedziło kolejne trzęsienie ziemi, tym razem o magnitudzie 6,1, z epicentrum w stanie Oaxaca na południu kraju. W stolicy zakołysały się budynki. Nie wiadomo na razie, czy są ofiary i zniszczenia.

Według meksykańskiej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych był to wstrząs wtórny po trzęsieniu z 7 września o magnitudzie 8,1, które pochłonęło ok. 100 ofiar śmiertelnych; ponad 200 ludzi odniosło obrażenia.

Meksyk leży na obszarze o bardzo dużej aktywności sejsmicznej. Styka się tam pięć płyt tektonicznych.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl