fot. PAP/EPA

Meksyk: Łagodzenie restrykcji mimo wysokiego poziomu zachorowań

Władze meksykańskie poinformowały w piątek o dalszym znoszeniu restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa, mimo wciąż wysokiego poziomu zachorowań i zgonów.

Według danych meksykańskiego ministerstwa zdrowia w piątek zarejestrowano 5 441 nowych przypadków koronawirusa i 719 kolejnych zgonów. Wszystkich zakażonych jest już w Meksyku 208 392, a zmarłych 25 779. Od kilku dni średni dobowy przyrost nowych zakażonych przewyższa 5 tys.

Władze wciąż twierdzą, że Meksyk ma już za sobą szczyt epidemii albo zaraz go osiągnie. Nie spotyka się to zrozumieniem, bo ludzie nie mogą pojąć, dlaczego władze zaplanowały ponowne otwarcie teatrów i kin, gdy liczba zakażeń gwałtownie rośnie.

Władze stolicy kraju, Miasta Meksyk, ogłosiły, że od przyszłego tygodnia zezwolą na ponowne otwarcie sklepów, ulicznych targowisk i obiektów sportowych, hoteli i restauracji jednak przy zmniejszonej dozwolonej liczby osób i skróconym czasie funkcjonowania.

Od 6 lipca otwarte mają być galerie handlowe i domy towarowe. Jednak szkoły, kluby fitness i inne placówki będą nadal zamknięte.

Według czterokolorowej skali, na której czerwony jest najgorszy a zielony najlepszy, Miasto Meksyk zostało oznaczone przez jego władze jako „pomarańczowe”, chociaż w stolicy występuje, w porównaniu z resztą kraju, wciąż najwięcej zachorowań i zgonów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl