fot. TT/BoguckiZbigniew

Mecenas Z. Bogucki wskazał, iż posiada dowody na kłamstwa S. Nitrasa przed sądem

Radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego mecenas Zbigniew Bogucki wraca do sprawy sprzed lat, gdy poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras bezpodstawnie oskarżył profesor Teresę Lubińską.

Podczas konferencji prasowej Zbigniew Bogucki, radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego, przypomniał sprawę sprzed kilku lat, kiedy to poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras świadomie pomówił profesor Teresę Lubińską ówczesną kandydatkę PiS na prezydenta Szczecina. Co więcej Nitras dwa lata później w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” chwalił się, że uczynił to świadomie.

Powiedział w ten sposób: „Posadziłem kilka osób przed komputerami i kazałem szukać. Znaleźliśmy sprawę umorzenia przez Ministerstwo Finansów długów pewnego działacza Samoobrony. Gdy oskarżałem o to Lubińską wiedziałem co prawda, że to nie ona podejmowała decyzję i że potem pewnie będę musiał przepraszać, ale efekt został osiągnięty – przypomniał mec. Zbigniew Bogucki.

Polityk PO nie przeprosił. Co więcej przed Sądem Okręgowym w Szczecinie wszystkiemu zaprzeczył.

Na rozprawie w sierpniu przed Sądem Okręgowym w Szczecinie stwierdził, że ten wywiad, w którym zawarte były te słowa, był wywiadem nieautoryzowanym. To znaczy, że to nie były jego słowa – akcentował radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

Kłamał na ten temat w sposób świadomy, kłamał przed sądem – dodał.

Mecenas Bogucki wskazał jednocześnie, iż posiada dowody na kłamstwa Nitrasa przed sądem.

TV Trwam News

drukuj