fot. PAP/EPA

Marsze w obronie życia w Hiszpanii

O „świętej wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do jego naturalnego końca” przypomina w specjalnym komunikacie Rada Wykonawcza Episkopatu Hiszpanii. Dziś w całym kraju odbędą się marsze w obronie życia.

Komunikat nosi tytuł: “W obronie najsłabszych” i jest kolejnym głosem Episkopatu, “aby przypomnieć o świętej wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do jego naturalnego końca”. Biskupi postępują tak zawsze bez względu na “jakikolwiek układ społeczny i polityczny”.

Rada Wykonawcza Episkopatu przypomina słowa Papieża Franciszka z adhortacji Evangelii Gaudium: “Wśród tych bezbronnych, o których Kościół chce się troszczyć ze szczególną miłością, są również dzieci mające się narodzić.

Są one najbardziej bezbronne i niewinne ze wszystkich, a dzisiaj chce się je pozbawić ludzkiej godności, aby robić z nimi to, co się chce, pozbawiając je życia i wprowadzając ustawodawstwo, uniemożliwiające przeciwstawianie się temu zabijaniu”.

Komunikat ukazuje się przed niedzielnymi marszami na rzecz życia, które odbędą się w całej Hiszpanii. Coraz częściej też mówi się, że obecny rząd wycofa, także z przyczyn wyborczych, przygotowywaną ustawę o aborcji, która miała znieść problematyczną ustawę premiera Zapatero.

Ludzka istota  jest “święta”, “”jest celem sama w sobie, a nigdy środkiem do rozwiązywania innych trudności”.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt

drukuj