Marsze dla Życia i Rodziny przejdą ulicami polskich miast

Ulicami 62 polskich miast przejdą dziś Marsze dla Życia i Rodziny. Ich hasło „Polska rodziną silna” nawiązuje do 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Manifestacje odbędą się m.in. w Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Poznaniu i Lublinie.

Uczestnicy marszów dadzą świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny.

Wychodząc na ulicę, pragniemy wyrazić wdzięczność naszym przodkom, którzy przez 123 lata niewoli w rodzinach przechowali wartości, które powinniśmy przekazywać dalej – zaznacza Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

– Są to wartości wiary, rodziny, miłości małżeńskiej i przywiązania do życia każdego człowieka, również życia nienarodzonego. Wychodzimy w marszach, aby wyrazić wdzięczność naszym przodkom za przechowanie tego wszystkiego dla nas, ale też pragniemy wyrazić – szczególnie wobec władz publicznych – takie oczekiwanie, żeby na tych właśnie wartościach budować przyszłość naszej Ojczyzny. Byłoby wspaniale, gdyby setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości polskie państwo uczciło uchwaleniem prawa zwiększającego zakres ochrony życia dzieci nienarodzonych – mówi Paweł Kwaśniak.

W sejmowej komisji polityki społecznej na rozpatrzenie czeka obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Przewiduje on usunięcie z obecnego prawa tzw. przesłanki eugenicznej, czyli możliwości zabicia nienarodzonego dziecka z powodu jego choroby.

Marsze dla Życia i Rodziny są organizowane w Polsce od 2006 roku. Inicjatywa warszawska została stopniowo podjęta w innych polskich miastach.

Szczegółowa lista tegorocznych marszów dostępna jest na stronie www.marsz.org  Patronem medialnym wydarzeń jest m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj