Marszałkowie RP omówią dziś m.in. regulację Prawa wodnego

W Szczecinie odbędzie się dziś Konwent Marszałków RP. Zajmie się on m.in. nowelizacją Prawa wodnego, finansowaniem rybackich lokalnych grup działania oraz zmianami w systemie edukacji.

Uczestnicy konwentu omówią ryzyko, które niesie ze sobą regulacja Prawa wodnego. Nowelizacja dotyczy zmian w opłatach za pobór wód oraz za zrzucanie ścieków czy obowiązku instalowania liczników poboru wody dla gospodarstw hodowli ryb.

Poseł Krzysztof Zaremba, wiceszef sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, liczy, że marszałkowie wesprą działania rządu w obszarze gospodarki morskiej.

– Mam nadzieję, że głosy rozsądku wezmą górę i rząd doczeka się wsparcia ze strony Konwentu Marszałków, zważywszy na preferencje polityczne. Większość marszałków województw pochodzi z uznania rządów PO-PSL. Liczę na rozsądek i skuteczne poszukiwanie dobra wspólnego – podkreśla Krzysztof Zaremba.

Marszałkowie już wcześniej wyrazili wsparcie dla hodowców ryb, którzy sprzeciwiają się zmianom prawa. Według nich, grozi to drastycznym wzrostem kosztów, a w efekcie nieopłacalnością produkcji.

RIRM

drukuj