fot. flickr.com

Maroko: 19 osób zmarło w wyniku spożycia podrabianego alkoholu

19 osób zmarło w wyniku spożycia podrabianego alkoholu w mieście Al-Kasr al-Kabir na północy Maroka – podały lokalne media w środę wieczorem. To kolejny już taki przypadek w tym kraju.

Policja marokańska aresztowała 48-letniego mężczyznę, podejrzanego o udział w sprzedaży podrabianego alkoholu, który spowodował śmierć jego klientów.

Według doniesień medialnych powołujących się na źródła policyjne, ofiary rzekomo spożywały przemycany alkohol zakupiony w sklepie podejrzanego. Podczas przeszukania firmy śledczy skonfiskowali blisko 50 litrów tego typu alkoholu.

Do szpitala trafiło 30 osób w wieku od 35 do 50 lat, które są w stanie krytycznym. Objawy ostrego zatrucia to bóle głowy, wymioty, skurcze żołądka i zaczerwienione oczy.

Zwłoki 19 osób, który nie przeżyły spożycia podrabianego trunku, zostały przewiezione do szpitala w Tangerze, na „sekcję zwłok w celu wyjaśnienia przyczyn śmierci”.

W lipcu 2021 r. około 20 osób zmarło po wypiciu podrabianego alkoholu zakupionego od „guerrab” (nielegalnego sprzedawcy) w mieście Wadżda we wschodnim Maroku.

Prawo marokańskie zabrania sprzedaży alkoholu muzułmanom, czyli 99 proc. populacji Maroka, gdzie islam jest religią państwową. W rzeczywistości jednak napoje alkoholowe można łatwo kupić w barach, restauracjach, a nawet w licencjonowanych sklepach, które dyskretnie oferują go do sprzedaży w pomieszczeniach za nieprzezroczystym szkłem lub grubymi zasłonami.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl