PAP/EPA

Mariupol wciąż broni się przed rosyjskimi atakami

Zakłady metalurgiczne Azowstal w Mariupolu, gdzie broni się kilkuset ukraińskich żołnierzy, są pod stałym ostrzałem Rosjan. Według ostatnich danych w samym tylko Mariupolu mogło zginąć już ponad 20 tys. osób. 

Zakłady metalurgiczne Azowstalu to ostatni punkt ukraińskiego oporu w Mariupolu. Wszyscy cywile, którzy ukrywali się w zakładach, zostali już ewakuowani – poinformował przedstawiciel walczącego w Azowstalu pułku Azow. Mer Mariupola powiedział z kolei, że „nie ma pewności, czy z terenu fabryki wyprowadzono już wszystkie osoby cywilne”.

Podczas walk w Azowstalu zginęło i zostało rannych już bardzo wielu ukraińskich żołnierzy. Tamtejsze zakłady, gdzie broni się kilkuset ukraińskich żołnierzy, są pod stałym ostrzałem.

Rosja kontynuuje także ataki na kierunkach charkowskim i donieckim. Agresorzy torturują i zabijają proukraińskich działaczy w obwodach chersońskim i mikołajowskim.

„Na okupowanych terenach obwodów chersońskiego i mikołajowskiego, równolegle z narzucaniem ideologii >>ruskiego miru<<, trwa totalne szabrownictwo władz okupacyjnych. Okupanci wykradają zboże, sprzęt techniczny, majątek i ludzi. Wykrytych działaczy o proukraińskich poglądach torturują, a w razie odmowy współpracy – rozstrzeliwują” – podało dowództwo operacyjne „Południe”.

Mianowane przez rosyjskich okupantów „władze” obwodu chersońskiego poinformowały, że chcą przyłączenia do Rosji. O włączenie tego obwodu mają zwrócić się do prezydenta Władimira Putina.

Od początku agresji na Ukrainę Rosjanie użyli „prawdopodobnie między 10 a 12” pocisków hipersonicznych, o czym poinformował urzędnik Pentagonu. Pociski „poruszają się z prędkością kilka razy większą niż prędkość dźwięku, są w stanie manewrować i są trudne do wykrycia przez systemy obrony przeciwlotniczej. Oprócz Rosji broń hipersoniczną rozwijają USA i Chiny”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl