Marcin Bosacki nowym szefem senackiego klubu KO

Kończymy sprawy wewnętrzne Platformy i idziemy do przodu – powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki po poniedziałkowym wyborze Marcina Bosackiego na szefa senackiego klubu KO.

Marcin Bosacki stosunkiem głosów 25:16 pokonał w poniedziałkowych wyborach swego kontrkandydata Bogdana Zdrojewskiego. Część senatorów głosowała korespondencyjnie.

„Mieliśmy o tyle miłe zadanie, że wybieraliśmy spośród dwóch świetnych kandydatów, z których każdy miał swoje atuty – jeden energię i młodość, drugi – doświadczenie. Senatorowie zdecydowali w tajnym głosowaniu, w którym umożliwiliśmy także głosowanie kolegom, którzy uczestniczą zdalnie. To jest ostatni etap zamykania spraw wewnętrznych Platformy. Teraz trzeba patrzeć w przyszłość” – powiedział Tomasz Grodzki.

Lider PO Borys Budka podkreślił z kolei, że Marcin Bosacki jest osobą pracowitą, kompetentną, także z dużym doświadczeniem w zakresie spraw międzynarodowych.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że kojarzony z byłym szefem PO Grzegorzem Schetyną Marcin Bosacki nie był faworytem ani Budki, ani Grodzkiego, którzy chętniej widzieliby na funkcji szefa senackiego klubu Bogdana Zdrojewskiego.

PAP

drukuj