fot. https://twitter.com/PolicjaLubelska

Małopolskie: Oszust wmówił 80-latce, że jej dowód jest podrobiony, kobieta oddała mu ponad 22 tys. zł

Podający się za policjanta oszust wmówił 80-latce z powiatu bocheńskiego, że jej dowód osobisty jest podrobiony, a ją samą obserwują przestępcy. Wystraszona kobieta nie zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, wypłaciła z banku ponad 22 tysiące złotych i przekazała mężczyźnie.

Jak poinformowała Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji, w tym samym dniu w powiecie bocheńskim doszło do jeszcze jednej próby oszustwa metodą „na policjanta”. Na numer stacjonarny 84-latki zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza, ale kobieta zorientowała się, że to kłamstwo i szybko zakończyła rozmowę.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i przypominają, że nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy ani o informacje, ile mamy oszczędności w domu lub na koncie bankowym.

Oszuści zazwyczaj dzwonią do osób starszych. Wywołują u swoich rozmówców obawę o życie, zdrowie lub majątek, co powoduje u seniorów zbyt pochopne działanie, które kończy się zazwyczaj utratą dużej sumy pieniędzy lub wartościowych przedmiotów. W razie podejrzenia oszustwa, należy zadzwonić na policję.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl