Malezja: Nie potwierdzono odnalezienia szczątków Boeinga

Nie potwierdziły się doniesienia o odnalezieniu obiektów mogących stanowić części zaginionego Boeinga 777 linii Malaysia Airlines – oznajmiły malezyjskie służby lotnicze.

Wietnamskie służby wysłały śmigłowce, aby sprawdziły unoszący się na wodzie „żółty obiekt” – najprawdopodobniej tratwę ratunkową z zaginionego w sobotę samolotu.

Już wcześniej w poniedziałek wietnamski myśliwiec zauważył ten obiekt, ale nie był w stanie podejść na wystarczającą odległość, żeby określić, co to jest – poinformował wietnamski wiceminister transportu Pham Quy Tieu.

Wietnamskie służby lotnictwa cywilnego podały na swej stronie internetowej, że poszukiwania prowadzone są ok. 140 km na południowy zachód od wyspy Tho Chu, która znajduje się ok. 200 km od południowego wybrzeża Wietnamu. W poszukiwaniach pomaga także Indonezja.

Od czasu do czasu, z dnia na dzień dostajemy od rządu Malezji aktualne informacje w tej sprawie. Będziemy wspierać wszystkie wysiłki, które podjęli. (…) Rząd indonezyjski wysłał pięć pancerników i samoloty wojskowe, aby pomóc w operacjach poszukiwawczych – powiedział minister spraw zagranicznych Indonezji.

Badane są wszystkie warianty zdarzenia. Jedną z hipotez jest porwanie maszyny.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, tajwańskiej agencji wywiadowczej, poinformował dziś, że otrzymał informację na temat możliwego ataku terrorystycznego na lotnisko i metro w Pekinie. Dodał, że informacje te nadeszły na cztery dni przed utratą kontaktu z samolotem.

Na pokładzie Boeinga było 239 osób.

 

RIRM/PAP

drukuj