fot. PAP

Macierewicz: to próba destabilizowania Polski

„Inicjatorzy powołania komisji śledczej ds. likwidacji WSI chcą, aby Polska znalazła się pod wpływem tych samych sił, które dzisiaj zagrażają bezpieczeństwu Ukrainy i świata” – powiedział poseł Antoni Macierewicz, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Pierwsze czytanie poselskiego projektu uchwały w kwestii powołania komisji śledczej ds. WSI zaplanowano na piątek. Wniosek w tej sprawie złożył Twój Ruch.

– Ludzie o mentalności postkomunistycznej chcą właśnie teraz, gdy mamy do czynienia z okupacją Ukrainy, zamachem na samolot malezyjski z ofensywą aparatu GRU i Specnazu, dyskutować o WSI. Chcą rehabilitacji tych formacji. Chcą uruchomić te formacje jako pocztę agentury rosyjskiej w Polsce. Chcą, aby Polska znalazła się pod wpływem tych samych sił, które dzisiaj zagrażają bezpieczeństwu Ukrainy i świata. To nie jest kwestia historyczna, to kwestia bezpieczeństwa państwa, Polski i podporządkowania jej wpływom rosyjskim – tym samym, które zagrażają dzisiaj światu – mówił poseł Antoni Macierewicz.

Komisja miałaby też przyjrzeć się przyczynom umorzenia pod koniec 2013 r. śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie ws. nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji WSI z 2007 r.

Należy przypomnieć, że Prokurator Generalny nie zdecydował się skierować wniosku o uchylenie immunitetu posłowi Antoniemu Macierewiczowi. W związku z tym sprawa ta została zamknięta i wyjaśniona przez Prokuraturę.

RIRM

drukuj