fot. PAP/Andrzej Grygiel

M. Wójcik: Projekty ustaw ws. budowy naziemnego metra trawiły do KPRM

Do kancelarii premiera trafiły projekty zmian ustaw umożliwiające budowę w polskich miastach kolei naziemnej – tzw. monorail. Poinformował o tym wiceminister sprawiedliwości i poseł ziemi śląskiej Michał Wójcik, który chce zabiegać o budowę takiej kolei w aglomeracji górnośląskiej.

Podjęte dotychczas działania przedstawił wraz z wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Warchołem, który wspiera powstanie takiej kolei w Rzeszowie.

Nidy nie stworzono ram prawnych, żeby ten pomysł urzeczywistnić. My dzisiaj jako resort sprawiedliwości, ale także jako Solidarna Polska robimy ten pierwszy krok, dając impuls do tego, żeby rzeczywiście od słów przejść do czynów; żeby rzeczywiście mogło to metro powstać. Tutaj w metropolii na Śląsku, gdzie mieszka kilka milionów, jest to niezwykle ważne podkreślił Michał Wójcik.

Wiceszef resortu sprawiedliwości powiedział, że rozmawiał już o monorail z kilkoma prezydentami śląskich miast. Dodał, że chce też w tej sprawie nawiązać współpracę z samorządem wojewódzkim oraz górnośląsko-zagłębiowską metropolią, która uwzględnia tego rodzaju transport w planach rozwoju Kolei Metropolitalnej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl