M. Suski: Trudno popierać osobę, która negatywnie odznaczyła się dla Polski

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwia się kandydaturze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Politycy podjęli uchwałę, która zawiera stanowisko, że Tusk nie może być popierany przez Polskę.

W dokumencie PiS zobowiązuje wiceprezesa partii, premier Beatę Szydło i rząd, aby nie zgłaszały kandydatury Tuska na drugą kadencję.

Nie od dziś wiadomo, że na tym stanowisku Donald Tusk negatywnie się odznaczył dla Polski – podkreślił poseł PiS Marek Suski.

Komitet polityczny podjął jednogłośnie uchwałę niepopierającą Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej z uzasadnieniem opisującym jego dotychczasową działalność na tej funkcji, jako szkodzącą Polsce. Donald Tusk wzywał do nakładania kar na Polskę, do restrykcji wobec Polski i zachowania, które z punktu widzenia naszego kraju były szkodliwe. Dlatego trudno taka osobę popierać – akcentował poseł PiS.

Pierwsza 2,5-letnia kadencja Tuska, jako szefa RE upływa z końcem maja. Na szczycie UE 9-10 marca przywódcy mają zdecydować, czy pozostanie on na tym stanowisku na kolejną kadencję. Na razie jest jedynym oficjalnym kandydatem.

RIRM

drukuj