PAP/Paweł Supernak

M. Morawiecki zeznawał przed komisją do spraw tzw. afery wizowej

Przed wizową komisją śledczą stanął w środę Mateusz Morawiecki. Były premier podkreślał, że komisja jest tylko wyborczym narzędziem Platformy Obywatelskiej, która – jak mówił – ma wylansować kandydata Platformy, Michała Szczerbę, przed zbliżającymi się wyborami.

Były premier Mateusz Morawiecki przed przyjściem na komisję napisał w mediach społecznościowych: „Zablokowaliśmy pakt migracyjny! Nie przyjęliśmy żadnego nielegalnego imigranta! Obroniliśmy nasze granice! Idę dziś przypomnieć to posłowi Szczerbie”.

Po niespełna 30 minutach wykluczony został pierwszy poseł PiS, Andrzej Śliwka.

– Przecież pan mi uniemożliwił złożenie wniosku formalnego. To jest cyrk, to co pan robi! Za dużo pan przy granicy z Jońskim biegał – mówił Andrzej Śliwka.

Kiedy pytania nie podobały się przewodniczącemu, reagował.

– Uchylam to pytanie. Mam wrażanie, że zakończył pan swoją serię pytań – mówił przewodniczący komisji, Michał Szczerba.

Komisja jak najszybciej chce zakończyć swoje prace, ponieważ jej przewodniczący, poseł Michał Szczerba, kandyduje do parlamentu europejskiego. Poseł Michał Szczerba za wszelką cenę próbował udowodnić byłemu premierowi niezgodności w prowadzonej polityce migracyjnej. Były Premier w odpowiedzi podkreślał, że to politycy obecnej koalicji rządzącej zabiegali o ściąganie dużych ilości migrantów do Polski.

– Pani poseł, a dzisiaj minister Leszczyna, bardzo intensywnie zabiegała o to, aby ściągać ludzi do Polski. Mam jej wypowiedź: „Likwidacja barier przy zatrudnianiu obcokrajowców”. (…) Podobnie pan poseł Maliszewski z rządzącej dzisiaj koalicji wnioskował o ściąganie ludzi z takich krajów jak: Nepal, Sri Lanka, Indie, Uzbekistan, Tajlandia, Laos, Kambodża, Malezja, a także z kilku krajów afrykańskich, wymienił Nigerię i Zimbabwe – wskazał Mateusz Morawiecki.

Były premier podkreślał, że komisja jest tylko wyborczym narzędziem Platformy Obywatelskiej, która – jak wskazał – ma wylansować kandydata Platformy, Michała Szczerbę, przed zbliżającymi się wyborami. Mateusz Morawiecki mówił też o kłamstwach dotyczących tzw. afery wizowej. Przypomniał, co obecnie rządzący mówili w trakcie kryzysu na granicy z Białorusią.

Wpuście w końcu tych ludzi do Polski, a kim są, sprawdzi się później”. Ta komisja ma również przykryć kwestię zgody na pakt migracyjny – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Dokument otwiera furtkę do przyjmowania w Polsce nielegalnych migrantów. Jeżeli tego nie zrobimy, będziemy musieli płacić kary.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl