fot. pixabay.com

M. Kuczmierowski: Do Polski trafiło dziś 65 tys. szczepionek AstryZeneki, dostawa Moderna przesunięta

Do Polski dostarczono 65 tys. dawek szczepionki AstraZeneca – poinformował PAP prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. W przyszłym tygodniu powinno ich trafić jeszcze 72 tys., do końca marca kolejne 660 tys., a w II kwartale około 6 mln.

„Dzisiaj dojechało 65 tys. szczepionek AstryZeneki. Powinniśmy jeszcze otrzymać 72 tys. w przyszłym tygodniu i 660 tys. do końca marca” – podał Michał Kuczmierowski.

Dodał, że w drugim kwartale producent deklaruje dostawę około 6 mln dawek. Powtórzył, że – wbrew wcześniejszym zapowiedziom firmy Moderna – jej szczepionki nie dotrą do Polski w sobotę, ale w niedzielę lub w poniedziałek.

Dopuszczone w UE są szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i od niedawna Johnson & Johnson. Trzy pierwsze preparaty podaje się w dwóch dawkach, a szczepionkę Johnson & Johnson w jednej. Ta ostatnia w Polsce powinna pojawić się w połowie kwietnia.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1365300588553121802

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl