M. Jakubiak: Kukiz’15 pracuje nad wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. VAT

Na jesieni powinien być gotowy wniosek o powołanie komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT, które miały miejsce za rządów PO-PSL – poinformował PAP poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak. Jak podkreślił nie można odpuścić tego, że przez lata przymykano oko na setki miliardów złotych wyprowadzonych z budżetu państwa.

„Uważamy, że okres rządów PO-PSL trzeba rozliczyć nie tylko politycznie, ale musi przede wszystkim mieć znaczenie odpowiedzialność urzędnicza. Pytanie, które nas interesuje, a szczególnie mnie jako przedsiębiorcę, to: co się takiego działo przez tyle lat, kto z odpowiedzialnych polityków odpowiadał za to, że przymykano oko na to, że setki miliardów złotych było wyprowadzanych z budżetu za pomocą karuzel, czy innych optymalizacji podatkowych” – powiedział poseł Jakubiak.

„Widzimy jak w tej chwili wyglądają wpływy z VAT i że one rosną bez żadnej innej przyczyny, poza tą, że skrupulatnie jest to pilnowane, że system został uszczelniony. Czyli można było” – zaznaczył polityk.

Marek Jakubiak wskazał, że obecnie posłowie Kukiz’15 wykorzystują okres wakacyjny i pracują nad wnioskiem w sprawie powołania komisji śledczej.

„Na jesieni zapewne będziemy wnioskowali o komisję śledczą w tym zakresie, bowiem nie można sobie tego odpuścić. To są setki miliardów złotych wydrenowanych, z tego powodu były m.in. wyższe podatki” – mówił pos. Jakubiak.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że wniosek Kukiz’15 zostanie poparty przez pozostałe kluby parlamentarne.

„Przecież wszystkim powinno zależeć na tym, również PO powinno zależeć, żeby wyjaśnić tę sprawę, sprawę odpowiedzialności” – stwierdził.

W lipcu br. resort finansów poinformował, że w okresie styczeń – czerwiec odnotowano wzrost dochodów z VAT w stosunku do analogicznego okresu 2016 r. o 28,1 proc., czyli o ok. 17,6 mld zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl