fot. PAP/Leszek Szymański

M. Horała: Zeznania Tratkiewicza potwierdzają dotychczasowe ustalenia

Środowe zeznania b. dyrektora departamentu VAT w Ministerstwie Finansów Tomasza Tratkiewicza potwierdzają dotychczasowe ustalenia – ocenił szef komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała (PiS).

„To dobre merytoryczne zeznania. Posuwają nas do przodu lub też potwierdzają dotychczasowe ustalenia” – stwierdził Marcin Horała w przerwie przesłuchania Tomasza Tratkiewicza.

Według niego, w trakcie przesłuchania potwierdzone zostały: wcześniejsze zeznania b. wiceminister finansów Elżbiety Chojny-Duch, rola pani Renaty Hayder i to, że odbywały się spotkania w KPRM.

Jak stwierdził Marcin Horała, zeznania układają się w całość jeśli chodzi o „wpływ pani Hayder”. Wskazał, że „postulaty dotyczące kształtu ustawy o VAT, zawarte w mailu do pracownika resortu”, autorstwa Renaty Hayder znalazły się w projekcie ustawy, który został uchwalony. Marcin Horała wskazał, że chodzi o kwartalne deklaracje VAT.

„Dyrektor Tratkiewicz zeznał, iż jeśli chodzi o deklaracje kwartalne, jego departament był sceptyczny” – mówił szef komisji śledczej ds. VAT.

Dodał, że „na koniec, w uchwalonej ustawie te propozycje były zawarte, a nie to, co sądził departament merytoryczny w Ministerstwie Finansów”.

PAP/RIRM

drukuj