fot. PAP/Leszek Szymański

M. Dworczyk: W przyszłym tygodniu wstrzymany będzie transport 330 tys. dawek do szpitali węzłowych w ramach pierwszego szczepienia grupy 0

W przyszłym tygodniu wstrzymany będzie transport 330 tys. dawek do szpitali węzłowych w ramach pierwszego szczepienia grupy 0 – poinformował szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Michał Dworczyk.

Decyzja jest efektem ogłoszenia przez koncern Pfizer tymczasowego zmniejszenia dostaw szczepionek do krajów europejskich.

Michał Dworczyk podkreślił, że do tej pory ani Komisja Europejska, ani Polska nie dostały od producenta zaktualizowanego harmonogramu dostaw, czyli tabeli ile danego dnia trafi do Polski dawek szczepionki.

W związku z tym – jak zaznaczył – podjęto działania, które „mają zabezpieczyć dalszy proces szczepień”.

– Na przyszły tydzień mieliśmy zaplanowane szczepienia w sposób następujący: 50 tys. szczepionek miało pojechać do punktów, które mają wykonać drugie szczepienie i bez zmian te 50 tys. szczepionek zostanie wysłanych, z kolei 120 tys. szczepionek miało pojechać na pierwsze szczepienie do DPS-ów i w tym przypadku też nic się nie zmienia, bo te szczepionki zostaną wysłane. Natomiast z grupy 0 do szpitali węzłowych miało wyjechać 330 tys. szczepionek na pierwsze szczepienie. Zdecydowaliśmy się wstrzymać ten transport, zmienić całą logistykę, do momentu, kiedy firma Pfizer nie prześle nam całego harmonogramu dostaw do Polski – powiedział szef Kancelarii Premiera.

Minister Michał Dworczyk zapewnił, że osoby, które dostały pierwszą dawkę szczepionki, dostaną drugą.

Polityk dodał, że nie zmieni się też nic, jeśli chodzi o szczepienia populacyjne i „seniorzy powyżej 70. roku życia rozpoczną szczepienia zgodnie z planem od 25 stycznia”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl