fot. ocalenie.info

[TYLKO U NAS] M. Bodasiński: Pan Bóg teraz oczekuje od nas szczególnie głębokiej spowiedzi i pokuty

Jesteśmy przekonani, że nawrócenie, szczególnie przez głęboką spowiedź, i pokuta, to są najważniejsze działania, których teraz oczekuje od nas Pan Bóg” – powiedział Maciej Bodasiński, współorganizator projektu „Ocalenie”, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

W Wielki Piątek rozpocznie się projekt „Ocalenie”. Jego celem jest wskazanie drogi i pomoc wszystkim, którzy pragną ratować swoją duszę. Nie jesteśmy pewni, co się wydarzy, ale musimy odpowiedzieć na wezwanie Boga do nawrócenia i pokuty – zaznaczają organizatorzy, odnosząc się przy tym do epidemii koronawirusa.

– Jesteśmy przekonani, że nawrócenie – szczególnie przez głęboką spowiedź – i pokuta, to są najważniejsze działania, których teraz oczekuje od nas Pan Bóg. Na naszych oczach dokonuje się odstępstwo od wiary. W ostatnich latach nawet nasz naród szybko, stawał się coraz bardziej niekatolicki, o czym świadczą m.in. zdeprawowana młodzież, rozwody, parady sodomitów, aborcje, wszechobecna pornografia i przemoc, czarne marsze, profanacje, szyderstwa z Pana Boga i Matki Najświętszej – wskazuje Maciej Bodasiński.

Poprzez wszechobecny grzech, pychę i odrzucenie Bożych przykazań uformowane zostało pokolenie, które w znacznej mierze odrzuciło łaskę zbawienia – zaznacza.

– Co jeśli dzisiaj większość ludzi rodzi się dla piekła, a nie dla nieba? Gdy przychodzi wielki strach, nie pomoże nam bicie dzwonów, świeczki w oknach i wołanie o zatrzymanie nieszczęścia. Nie pomoże, jeżeli nie będzie poprzedzone nawróceniem i pokutą. To nieszczęście nadchodzi właśnie z powodu grzechów i zatwardziałości serc – zauważa współorganizator projektu „Ocalenie”.

Maciej Bodasiński podkreśla również, że „życie, przypuszczalnie już nigdy nie będzie takie jak przedtem”.

– Zostaną nam krok po kroku odebrane: bezpieczeństwo oparte na świecie materialnym, fałszywe wyobrażenie niezniszczalności zdrowia, przekonanie, które żywiło wielu ludzi, że jeszcze mają bardzo daleko do śmierci – mówi.

Kieruje także kilka rad na obecną sytuację. Wśród nich znalazły się m.in. „pokuta, a także udział w 33-dniowych rekolekcjach przygotowujących do aktu całkowitego oddania Jezusowi Chrystusowi”.

– Trwajcie w modlitwie, znajdźcie kapłana, który będzie wam towarzyszył prawdziwą posługą sakramentalną przez czas ciemności. Nie działajcie wbrew powołaniu, sumieniu i prawdzie. Nie zaniedbujcie logicznych środków ochrony przed epidemią. Zacznijcie odrzucać rzeczy tego świata, przede wszystkim to, co oddala od Boga – gry cyfrowe, muzyka. Zachowajcie tylko to, co jest wam potrzebne i skoncentrujcie się na modlitwie oraz budowie życia rodzinnego – mówi Maciej Bodasiński.

radiomaryja.pl

drukuj