fot. PAP/Radek Pietruszka

M. Błaszczak: Mamy kryzys migracyjny, który jest rezultatem złych rządów „koalicji 13 grudnia” i samego Donalda Tuska

Obecna władza prowadzi politykę na kolanach wobec Niemiec. To wszystko, co związane jest z kryzysem migracyjnym, nie spotyka się ze stanowczą reakcją. W związku z tym klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości wystąpił do marszałka Sejmu, żeby podczas obrad Sejm przyjął uchwałę zobowiązującą rząd Donalda Tuska do stanowczej reakcji wobec aktów przesyłania migrantów przez Niemcy do Polski – mówił przewodniczący klubu PiS, Mariusz Błaszczak, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Coraz częściej w mediach pojawia się informacja, że na terenie Polski rozlokowywani są nielegalni migranci. Jak wskazał Mariusz Błaszczak, fakt, że została przyjęta przez Unię Europejską dyrektywa, która zobowiązuje do wyrównania świadczeń socjalnych dla migrantów w całej Unii Europejskiej, będzie oznaczał, że na koszt polskiego podatnika polskie państwo będzie fundowało pieniądze migrantom.

– Mamy kryzys migracyjny, który jest rezultatem złych rządów „koalicji 13 grudnia” i samego Donalda Tuska. Cóż z tego, że opowiada o tym, że jest przeciwny paktowi migracyjnemu, skoro został przyjęty przez Unię Europejską, a co więcej, mamy przykłady, jak on będzie wyglądał w praktyce. Będzie wyglądał w ten sposób, że Niemcy będą nam przesyłać migrantów, a my mamy ich przyjmować – wskazał polityk.

Dodał, że media pokazują kolejne przykłady podrzucania przez niemieckich funkcjonariuszy nielegalnych migrantów. Wygląda na to – jak zaznaczył gość audycji – że mamy do czynienia nie z jednostkowym przypadkiem, ale z systemowym procederem, który odbywa się za cichą zgodą rządu „koalicji 13 grudnia”.

– Obecna władza prowadzi politykę na kolanach wobec Niemiec. To wszystko, co związane jest z kryzysem migracyjnym, nie spotyka się ze stanowczą reakcją. W związku z tym klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości wystąpił do marszałka Sejmu, żeby podczas obrad Sejm przyjął uchwałę zobowiązującą rząd Tuska do stanowczej reakcji wobec aktów przesyłania migrantów przez Niemcy do Polski – podkreślił poseł Mariusz Błaszczak.

Dodał, że projekt uchwały dotyczący nielegalnych migrantów jest wyrazem protestu wobec tego, że za zgodą „koalicji 13 grudnia” mamy kryzys migracyjny. Wskazał również, że z przeprowadzonej kontroli w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji wynika, że aktywiści otrzymali przepustki na wejście do strefy buforowej, która została wyznaczona przy granicy z Białorusią.

– Z całą pewnością te działania prowadzą do tego, że Polska przestaje być krajem bezpiecznym. Po rządach Prawa i Sprawiedliwości Polska była krajem bezpiecznym, a dzisiaj przestaje nim być. Dlatego ten projekt uchwały jest po to, żeby wywrzeć presję na rządzących, żeby stanowczo reagowali i sprzeciwiali się takim praktykom podejmowanym przez stronę niemiecką – powiedział przewodnicząc klubu PiS.

Prawo i Sprawiedliwość chce również ponownego referendum ws. paktu migracyjnego. Dodał, że pakt migracyjny został przyjęty przez Unię Europejską przewagą kilku głosów. Także w grudniu, gdy władzę przejęła ekipa Donalda Tuska, była możliwość, aby zablokować pakt migracyjny. W czasie kampanii parlamentarnej partie polityczne, które są w „koalicji 13 grudnia”, nawoływały do bojkotu referendum w sprawie zaprzestania działań związanych z paktem migracyjnym Unii Europejskiej.

– Gdyby dziś był dostępny argument, że Polacy się sprzeciwiają paktowi migracyjnemu, to nie mógłby prowadzić fałszywej gry, a więc musiałby występować jednoznacznie i stanowczo, bo referendum by go zobowiązywało. (…) Fakt, że ponad 90 procent tych, którzy wzięli udział w referendum, opowiedzieli się przeciwko paktowi migracyjnemu, ale skoro referendum było niezobowiązujące, to nie ma twardego i stanowczego argumentu do domagania się, żeby pakt unieważnić. W związku z tym Prawo i Sprawiedliwość występuje z inicjatywą zbierania podpisów. Chodzi o to, żeby to był wniosek obywatelski. (…) Chcemy zebrać jesienią przeszło pół miliona podpisów, bo tyle minimum musi być zebrane pod wnioskiem obywatelskim w sprawie referendum – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

Całość audycji „Aktualności dnia” z udziałem Mariusza Błaszczaka można wysłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj