fot. twitter.com

Lubuskie: Policjanci zlikwidowali plantację prawie 1,2 tys. sadzonek konopi

Policjanci zlikwidowali w gminie Międzyrzecz (Lubuskie) uprawę konopi indyjskich. 48-latek w niewielkim pomieszczeniu uprawiał prawie 1,2 tys. sadzonek. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia – poinformowała w piątek Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

„Mężczyzna stanie przed sądem pod zarzutami uprawy i usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące” – dodała Justyna Łętowska.

Nad sprawą kilka tygodni pracowali policjanci kryminalni z międzyrzeckiej jednostki wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji z Gorzowa Wlkp. Ustalili miejsce, w którym mieszkaniec gminy Międzyrzecz uprawiał krzewy konopi indyjskich.

„48-latek wyposażył piwnicę budynku jednorodzinnego w specjalne lampy oraz wentylację i ogrzewanie tak, aby zapewnić warunki do wzrostu roślin. Policjanci w niewielkim pomieszczeniu zabezpieczyli 1180 sadzonek konopi, gotowych do wysadzenia w innym miejscu” – powiedziała Justyna Łętowska.

PAP/RIRM

drukuj