Lubuskie: jest czynna infolinia dla bezdomnych

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. została uruchomiona coroczna bezpłatna infolinia dla bezdomnych. Przez całą dobę pod nr 800 109 160 można uzyskać inf. o miejscach noclegowych, jadłodajniach i innych formach pomocy w regionie.

Waldemar Kaak, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, powiedział, że obsługą infolinii zajmują się dyspozytorzy (dyżurni) Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, którzy udzielą informacji lub w razie konieczności zawiadomią policję, straż pożarną lub pogotowie.

– Pod numerem 800 109 160 można uzyskać informacje dotyczące placówek pomocy społecznej, które oferują miejsca noclegowe i ciepłe posiłki. Czekamy także o sygnały dot. osób, których życie i zdrowie jest zagrożone ze względu na warunki atmosferyczne – powiedział Waldemar Kaak.

Wzorem lat minionych w lubuskich gminach zostały rozwieszone plakaty z informacjami o placówkach niosących pomoc.

Z danych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w tym sezonie w regionie przebywa ok. 800 bezdomnych. W okresie zimowym będą oni mogli skorzystać z pomocy 29 placówek prowadzonych przez samorządy, stowarzyszenia i inne organizacje. Przygotowano w nich 630 miejsc noclegowych oraz 50 miejsc rezerwowych w 65 placówkach.

W woj. lubuskim infolinia dla bezdomnych funkcjonuje od 10 lat. Poprzedniej zimy za jej pośrednictwem odebrano 26 sygnałów. W tym roku infolinia została uruchomiona w miniony piątek, a przewidywany czas zakończenia jej działania, to koniec marca 2016 r.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl