fot. youtube.com

Lubuskie: Dwaj poszukiwani Polacy ujęci przez funkcjonariuszy SG

W trakcie dwóch minionych dni funkcjonariusze ze Świecka (Lubuskie) zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. Obaj mają do odbycia kary więzienia – poinformowała rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

W poniedziałek (19 października br.) został zatrzymany i przekazany policji 33-letni mieszkaniec Śląska, którego do granicy dowiozły niemieckie służby. Mężczyzna spędził w berlińskim zakładzie karnym 20 miesięcy za kradzieże w tym kraju.

„Jak się okazało, 33-latek poszukiwany był również za kradzieże w Polsce na podstawie trzech listów gończych. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna trafił do więzienia w celu odbycia 40 miesięcy kary pozbawienia wolności” – powiedziała rzecznik.

Z kolei w niedzielę (18 października br.) zatrzymano 35-latka poszukiwanego przez sąd w Lipnie w woj. kujawsko-pomorskim. Za oszustwa ma on zasądzone osiem miesięcy więzienia.

„Mężczyzna chciał wyjechać z naszego kraju autem osobowym na holenderskich numerach rejestracyjnych. Podczas jego legitymowania funkcjonariusze ustalili, że jest poszukiwany i jeszcze tego samego dnia został przekazany do aresztu śledczego” – dodała Joanna Konieczniak.

PAP

drukuj