fot. cbsp.policja.pl

Lublin: Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli 11 kg amfetaminy

11 kg amfetaminy zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Lublinie. O jej przemyt podejrzany jest 32-letni Kamil K. Mężczyzna został zatrzymany, sąd aresztował go na trzy miesiące.

Kamilowi K. postawiono w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie zarzut wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznej ilości narkotyków. Za ten czyn grozi kara do 15 lat więzienia – poinformowało w środę CBŚP na swojej stronie internetowej.

Podejrzany mężczyzna na stałe przebywał w Holandii, przyjeżdżał do Polski okazjonalnie. Policjanci ustalili, że celem jego niedawnej wizyty może być sprzedaż amfetaminy.

Został zatrzymany w Lublinie. W walizce schowanej w bagażniku używanego przez niego samochodu marki BMW funkcjonariusze znaleźli 11 kg amfetaminy. Narkotyk zapakowany był w pięć kilogramowych paczek i jedną sześciokilogramową. Według ustaleń śledczych, został przemycony z Holandii. W wynajmowanym przez mężczyznę lokalu policjanci znaleźli też i zabezpieczyli marihuanę.

Kamil K. nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy, został całkowicie zaskoczony. Na wniosek prokuratury sąd w Lublinie postanowił o aresztowaniu go na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Lublinie, pod nadzorem lubelskiej Prokuratury Okręgowej.

PAP/RIRM

drukuj