fot. PAP/Marcin Bielecki

Lubelskie: Skażona woda w 14 miejscowościach

Woda w 14 miejscowościach gminy Kurów w Lubelskiem nie nadaje się do picia ani do mycia – poinformował w czwartek Powiatowy Inspektor Sanitarny w Puławach. Władze gminy organizują dowóz wody mieszkańcom.

Komunikat inspektora sanitarnego o zanieczyszczeniu wody z wodociągu zbiorowego w Kurowie opublikowała na stronie internetowej gmina Kurów. Woda „wykazuje zanieczyszczenie bakteryjne i nie nadaje się do spożycia”.

Ostrzeżenie dotyczy 14 miejscowości. Są to: Kurów, Barłogi, Bronisławka, Brzozowa Gać, Dęba, Józefów, Kłoda, Łąkoć, Olesin, Płonki, Posiołek, Szumów, Wólka Nowodworska i Zastawie.

Woda z kranu w tych miejscowościach nie nadaje się do picia, nie może być przeznaczona do przygotowywania posiłków, do mycia naczyń, owoców i warzyw ani utrzymywania higieny osobistej. Może być używana jedynie do spłukiwania toalet.

Woda zdatna do spożycia prawdopodobnie będzie dostarczana strażackimi cysternami. Pomoc organizuje Urząd Gminy w Kurowie, który w komunikacie na stronie internetowej zapowiada, że niezwłocznie poinformuje o harmonogramie dowozu wody nadającej się do spożycia przez ludzi.

PAP/RIRM

drukuj