fot. pixabay.com

Lubelskie: 87-latka oszukana przez fałszywego policjanta; straciła niemal 150 tysięcy złotych

87 – letnia mieszkanka Puław została okradziona przez oszustów udających policjanta i prokuratora, którzy przekonali ją, że jej oszczędności są zagrożone kradzieżą. Seniorka paczki z gotówką wyrzuciła przez balkon. Straciła prawie 150 tysięcy złotych.

Jak przekazała w piątek komisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, zgłoszenie o oszustwie wpłynęło na komendę w czwartek.

„87-latka poinformowała, że odebrała telefon na numer stacjonarny od nieznajomego mężczyzny, który twierdził, że jest policjantem, a oszczędności kobiety są zagrożone i powinna je przekazać służbom, aby nie zostały skradzione” – powiedziała Rejn-Kozak.

Dodała, że w pewnym momencie do rozmowy włączył się drugi mężczyzna, który przedstawił się jako prokurator i potwierdził słowa policjanta.

„Mężczyźni zapewnili kobietę, że po zakończeniu akcji odwiedzi ją minister z podziękowaniami i zwróci jej pieniądze” – powiedziała.

Kobieta trzykrotnie przekazywała przestępcom pieniądze – najpierw 47 tysięcy złotych, które miała w domu, a następnie przez dwa dni wypłacała z banku po 50 tysięcy. Paczki z gotówką wyrzucała przez balkon, ostatnią zostawiła na wycieraczce.

„Gdy w środę do wieczora minister nie przyjechał, kobieta skontaktowała się z policją, aby dowiedzieć się czy akcja już się zakończyła. Wtedy okazało się, że została oszukana” – podsumowała.

W sumie 87-latka straciła prawie 150 tysięcy złotych. Policjanci ustalają sprawców zdarzenia i apelują o rozsądek oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, zwłaszcza w przypadku transakcji finansowych.

PAP

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl