fot. PAP/Łukasz Gągulski

LOT Cargo dostarczył do Indii 18 koncentratorów tlenu

W ramach walki z pandemią LOT Cargo dostarczył do Indii 18 koncentratorów tlenu – poinformowały w środę PLL LOT. Z powodu koronawirusa polski narodowy przewoźnik realizuje do tego kraju jedynie transport cargo.

„Kolejny transport niezbędnego sprzętu medycznego do Indii zrealizowany przez LOT Cargo. W ramach walki z pandemią udało nam się dostarczyć 18 koncentratorów tlenu na lotnisko w Dehli” – przekazały w środę na Twitterze PLL LOT.

Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne dostarczające pacjentom powietrze z podwyższoną zawartością tlenu. Stanowi tańszą i bezpieczniejszą alternatywę dla butli ze sprężonym tlenem, która może stwarzać zagrożenie wybuchu lub pożaru.

Z powodu bardzo dużej liczby zakażonych w Indiach, LOT obsługuje do tego kraju jedynie loty cargo. Powrót do lotów pasażerskich uzależniony będzie przede wszystkim od sytuacji epidemicznej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl