Londyńska policja: co najmniej 6 osób zginęło w pożarze wieżowca

Co najmniej sześć osób zginęło dziś w wyniku pożaru wieżowca mieszkalnego Grenfell Tower w zachodnim Londynie – poinformowała londyńska policja. Zastrzeżono przy tym, że liczba ofiar prawdopodobnie wzrośnie.

Wcześniej informowano też o ponad 50 osobach rannych. [czytaj więcej]

W oświadczeniu przesłanym PAP komisarz Stuart Cundy z policji metropolitalnej potwierdził, że w wyniku tragedii śmierć poniosło sześć osób, ale jednocześnie zaznaczył, że „ta liczba prawdopodobnie wzrośnie”.

W nocy z wtorku na środę stanął w ogniu 24-piętrowy budynek mieszkalny Grenfell Tower w zachodnim Londynie w pobliżu stacji metra Latimer Road. Trwa akcja ratownicza i gaszenie pożaru.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl