fot, PSP

Łódzcy terytorialsi formalizują współpracę z PSP

Łódzki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Grzegorz Janowski oraz dowódca 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Paweł Wiktorowicz podpisali porozumienie o współpracy.

Porozumienie określa szczegółowy zakres i zasady współpracy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi i podległych jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa łódzkiego oraz 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Współpraca terytorialsów i strażaków będzie polegała na zapewnieniu sprawnej i skutecznej realizacji zadań w zakresie zwalczania klęsk żywiołowych i likwidacji ich skutków, ochrony mienia, akcji poszukiwawczych oraz ratowania lub ochrony zdrowia i życia ludzkiego. Współdziałanie między 9ŁBOT i PSP w województwie łódzkim obejmuje również czynności pomocnicze w walce z pożarami i innymi zagrożeniami, a także udział w realizacji pozostałych zadań z zakresu zarządzania kryzysowego oraz współpracę w zakresie działalności szkoleniowej. Zapewni to jeszcze lepsze przygotowanie strażaków i żołnierzy obrony terytorialnej do niesienia pomocy potrzebującym.

9ŁBOT/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl