fot. pixabay.com

Litwa, Łotwa i Estonia potwierdziły, że przekażą Ukrainie uzbrojenie produkcji USA

W związku z rosyjskim zagrożeniem, Litwa, Estonia i Łotwa przekażą Ukrainie uzbrojenie o charakterze defensywnym wyprodukowane w USA – poinformowali w piątek wieczorem, we wspólnym komunikacie, ministrowie obrony tych trzech państw nadbałtyckich.

„Przyczyni się to do wzmocnienia zdolności obronnych Ukrainy” – podkreślili ministrowie.

Estonia dostarczy na Ukrainę pociski przeciwpancerne Javelin, a Litwa i Łotwa – rakiety przeciwlotnicze Stinger.

Departament Stanu USA pozwolił w czwartek władzom tych krajów na przekazanie uzbrojenia amerykańskiej produkcji Ukrainie.

„Mamy szczerą nadzieję, że Ukraina nie będzie musiała użyć tej broni, jednocześnie apelujemy do Federacji Rosyjskiej, by powstrzymała się od agresywnego i nieodpowiedzialnego zachowania” – oświadczyli szefowie resortów obrony Litwy, Estonii i Łotwy.

PAP

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl