fot. flickr.com

List Andrzeja Dudy do rolników i mieszkańców Śląska

Andrzej Duda wystosował listy do rolników oraz do mieszkańców Śląska. Chce w ten sposób odkłamać to, co zarzucał mu Bronisław Komorowski w sprawach ważnych dla obu grup społecznych.

Poseł Beata Szydło, szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, powiedziała, że te ataki – podłe oszczerstwa – pokazują, w jaki sposób sztab  urzędującego prezydenta chce wygrać.

– Stosują chwyty poniżej pasa, posuną się do wszystkiego, a przede wszystkim stosują metody, które nie licują z powagą i godnością tych wyborów, które odbędą się w niedzielę. Dzisiaj chcemy odkłamać oszczerstwa, które zostały rzucone na Andrzeja Dudę. Wczoraj wydałam oświadczenie dotyczące kwestii zatrudnienia Andrzeja Dudy, ale warto, żeby Polacy usłyszeli i dowiedzieli się, jaka jest prawda o tym, o czym mówił i mówi przez cały czas – jeszcze jako poseł, europoseł, w tej chwili kandydat na prezydenta Rzeczypospolitej – Andrzej Duda, a jakie kłamstwa na jego temat i jego poglądów rzuca sztab Bronisława Komorowskiego – powiedziała Beata Szydło.

Podczas I debaty telewizyjnej przed II turą wyborów Bronisław Komorowski zarzucił Andrzejowi Dudzie, że rzekomo popiera stopniowe odchodzenie od wspólnej polityki rolnej. Oskarżał go także o to, że opowiada się za bardziej restrykcyjnymi limitami emisji gazów cieplarnianych i pyłów. Wszystkim tym tezom kandydat PiS-u na prezydenta zaprzeczył.

Dziś, w  liście do mieszkańców polskiej wsi, Andrzej Duda przedstawia swoje postulaty dotyczące rolnictwa. Napisał o potrzebie m.in. obrony polskiej ziemi i lasów oraz wyrównania dopłat unijnych – poinformował europoseł Janusz Wojciechowski.

– Polska wieś potrzebuje prezydenta, który będzie jej obrońcą. Prezydenta, który będzie myślał o wsi nie tylko podczas odbywających się raz do roku dożynek prezydenckich w Spale, ale zawsze – szczególnie wtedy, kiedy toczą się decydujące batalie o przyszłości wsi, zarówno w UE, jak i w kraju. Zwłaszcza w tych sprawach europejskich pole aktywności prezydenta jest naprawdę „wielkie”. Bronisław Komorowski niczego na tym polu nie zasiał, nic nie zrobił przez 5 lat dla polskich rolników. Mówię to z pełną odpowiedzialnością – podkreślił Janusz Wojciechowski.

Poseł ziemi śląskiej Grzegorz Tobiszowski powiedział, że Andrzej Duda w liście podtrzymał gotowość do aktywnej prezydentury na rzecz woj. śląskiego.

– Z wielką satysfakcją przyjmuję obecność i rozmowy, które prowadził kandydat na prezydenta Andrzej Duda. Z wielkim wyczuciem przygotowywał z ekspertami program i określił się co do pakietu klimatycznego, reindustrializacji, odbudowania przemysłu w Polsce, woj. śląskim. Docenił nas, mieszkańców woj. śląskiego, swoją obecnością na licznych spotkaniach. Mieszkańcy Śląska rzeczywiście widzą w osobie kandydata Andrzeja Dudy przyszłość. Tym bardziej z wielką satysfakcją przyjmuję ten osobisty list kierowany do naszych mieszkańców, podtrzymujący tę aktywną prezydenturę na rzecz uprzemysłowienia, rozwoju gospodarki i woj. śląskiego – zaznaczył Grzegorz Tobiszowski.

RIRM

drukuj