Autorstwa Nina Zambrano Díaz/Cancillería del Ecuador, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33499427

Liderzy OBWE: Jesteśmy zszokowani nagłą śmiercią szefa MSZ Białorusi, Uładzimira Makieja

Jesteśmy zszokowani nagłą śmiercią ministra spraw zagranicznych Białorusi, Uładzimira Makieja – napisano w oświadczaniu przewodniczącego OBWE, Zbigniewa Raua i sekretarz generalnej OBWE, Helgi Schmid, opublikowanym w sobotę w mediach społecznościowych.

Na twitterowym profilu polskiej prezydencji w OBWE został w sobotę opublikowany wpis, w którym Zbigniew Rau i Helgi Schmid wyrazili kondolencje rodzinie zmarłego.

„Jesteśmy zszokowani nagłym odejściem ministra spraw zagranicznych Białorusi, Uładzimira Makieja” – napisano we wpisie.

„Oczekiwaliśmy jego obecności na posiedzeniu Rady Ministerialnej OBWE w przyszłym tygodniu w Polsce. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie zmarłego” – wskazano.

O nagłej śmierci 64-letniego ministra powiadomił rzecznik białoruskiego MSZ, Anatol Hłaz.

Oficjalnych informacji na temat przyczyn śmierci Uładzimira Makieja, który od 10 lat pełnił funkcję szefa MSZ Białorusi, jak dotąd nie podano. Rzecznik MSZ powiedział, iż informacja była dla wszystkich zaskoczeniem.

Media przypomniały, że w piątek Uładzimir Makiej spotkał się z nuncjuszem apostolskim w Mińsku, a w tygodniu był w Armenii, gdzie uczestniczył w sesji poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl