PAP/EPA

E. Macron: Francja przekaże 6 mln euro na transport żywności z Ukrainy

Francja jest gotowa przekazać 6 milionów euro na pomoc Ukrainie w transporcie żywności do Jemenu i Sudanu w ramach nowego planu Światowego Programu Żywnościowego – poinformował w sobotę na Twitterze prezydent Francji, Emmanuel Macron.

Prezydent Francji, Emmanuel Macron, odniósł się w nagraniu video do apelu ukraińskiego prezydenta, Wołodymyra Zełenskiego, wygłoszonego w ramach szczytu „Ziarno z Ukrainy”.

„Najbardziej bezbronne kraje nie mogą płacić ceny za wojnę, której nie chciały. Francja, podobnie jak Ukraina i wszyscy nasi partnerzy, zdecydowała się – jak zawsze – na okazanie solidarności poprzez działanie” – oświadczył Emmanuel Macron w filmie opublikowanym na Twitterze.

Ukraina podczas szczytu zorganizowanego w Kijowie w 90. rocznicę rozpoczęcia Hołodomoru zaproponowała wysłanie około 60 statków z ukraińskim zbożem do Afryki z przeznaczeniem dla jej mieszkańców zagrożonych głodem i suszą.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl