LG Chem wybuduje w Polsce największą w Europie fabrykę baterii do aut elektrycznych

W Polsce powstanie największa w Europie fabryka produkująca baterie do samochodów elektrycznych. Działalność w tym zakresie będzie prowadziła koreańska firma LG Chem. Zezwolenie na to udzieliła jej Agencja Rozwoju Przemysłu w imieniu ministra finansów i rozwoju.

Ta inwestycja wpisuje się w strategię elektromobilności – powiedział na konferencji prasowej wicepremier Mateusz Morawiecki.

Mamy szansę na to, żeby niedługo co dziewiąty samochód jeżdżący po Europie miał baterię (silnik nowoczesnego samochodu elektrycznego) wyprodukowaną w Polsce. Ta inwestycja cieszy mnie szczególnie, ponieważ wpisuje się bardzo mocno w naszą strategię elektromobilności. Kiedy 1,5 roku temu ją ogłaszaliśmy, to na twarzach pojawiały się różne uśmiechy. Dzisiaj wszyscy przyznają, że jest to trend przyszłości – zaznaczył minister rozwoju i finansów.

Mateusz Morawiecki poinformował również, że w przyszłorocznym budżecie – i w latach kolejnych – część płatności na akcyzę będzie alokowana w funduszu elektromobilności, by wesprzeć też krajowe inwestycje w zakresie elektromobilności.

Minister finansów i rozwoju stwierdził, że inwestycja Koreańczyków w Polsce to jeden z dowodów, że nasz kraj jest bardzo otwarty oraz znak, że gospodarka przyspiesza.

Koreański LG Chem – filia koncernu LG – zamierza wybudować fabrykę baterii do samochodów elektrycznych na terenie specjalnej podstrefy ekonomicznej Wrocław-Kobierzyce. Budowa ma zostać ukończona w 2018 r. Fabryka ma być w stanie wyprodukować nawet 100 tys. baterii rocznie. Ich odbiorcami mają być czołowe koncerny motoryzacyjne. Bezpośrednie zatrudnienie w fabryce ma znaleźć 2,5 tys. ludzi.

LG planuje też stworzenie ośrodka badawczo-rozwojowego.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl