Leroy Merlin odciął ukraińskich pracowników od wewnętrznej komunikacji; to utrudnia pomoc potrzebującym

Francuska centrala sieci marketów budowlanych Leroy Merlin odłączyła ukraińskich pracowników od komunikacji korporacyjnej, co utrudnia niesienie pomocy potrzebującym i wspieranie obrońców najechanej przez Rosję Ukrainy – przekazała dyrektor HR ukraińskiej filii sieci, Ludmyła Dziuba.

Obecnie 800 pracowników Leroy Merlin Ukraina jest odciętych od wszelkiej komunikacji korporacyjnej firmy. W pewnym momencie nie mieliśmy możliwości niesienia pomocy humanitarnej i medycznej potrzebującym jej pracownikom – informowała Ludmyła Dziuba w adresowanym do kierownictwa firmy liście opublikowanym w zeszłym tygodniu na portalu LinkedIn.

Dodała, że odłączenie pracowników od systemów firmy utrudnia wspieranie „wolontariuszy i obrońców Ukrainy”.

„Prosimy o jak najszybsze przywrócenie firmowych środków komunikacji pracownikom. Nie pozwólcie, by śmiertelne niebezpieczeństwo dopadło bezradnych ludzi! Czy cyberbezpieczeństwo może być ważniejsze niż człowieczeństwo i życie pracowników?” – pytała Ludmyła Dziuba.

Moja wiadomość stała się powszechnie znana. Naszym pracownikom obiecano, że dostęp do kanałów komunikacyjnych firmy zostanie przywrócony 15 marca, ale tak się nie stało – napisała w niedzielę. Dodała, że Leroy Merlin stworzył za to osobny system komunikacji przeznaczony dla ukraińskich pracowników, który jest jednak administrowany z centrali we Francji.

Ludmyła Dziuba przypomniała też, że pracownicy Leroy Merlin Ukraina zaapelowali do właściciela firmy, grupy Adeo o solidarność z Ukrainą i zaprzestanie prowadzenia interesów z Rosją.

Leroy Merlin, podobnie jak sieć supermarketów Auchan i sklepów sportowych Decathlon (które tak jak grupa Adeo są kontrolowane przez tego samego właściciela – holding należący do rodziny Mulliez), kontynuuje działalność na rosyjskim rynku mimo wywołanej przez Moskwę wojny na Ukrainie, która skłoniło wiele innych firm do ograniczenia lub zaprzestania działalności w Rosji.

Ostatniej nocy siły rosyjskie ostrzelały jedno z centrów handlowych w Kijowie, zabijając co najmniej osiem osób – informowała agencja Ukrinform.

W ataku zniszczono także sklep Leroy Merlin.

„Cóż za ironia” – skomentowało ukraińskie rządowe Centrum Komunikacji Strategicznej na Twitterze.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl