Lekarze zachęcają do skorzystania z programu „Profilaktyka 40 Plus”

Lekarze apelują do Polaków, aby skorzystali z badań, które są dostępne w ramach programu „Profilaktyka 40 Plus”. Medycy mówią o tzw. długu zdrowotnym, który uwidocznił się po pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. 

Program „Profilaktyka 40 Plus” ruszył w lipcu ubiegłego roku. Z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych mogą skorzystać osoby, które ukończyły 40 lat.

Pandemia SARS-CoV-2 spowodowała, że Polacy odkładali wizyty u lekarzy. Dziś do gabinetów przychodzą osoby w późnym stadium objawów i zaawansowania choroby. Medycy odnotowują chociażby zwiększoną liczbę pacjentów z nowotworami.

Lekarze od lat powtarzają, jak ważna jest profilaktyka. Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, dr Michał Sutkowski, zachęca do zbadania swojego stanu zdrowia.

Lekarz zwraca uwagę, że to dobry czas, bowiem spadła liczba zakażeń SARS-CoV-2.

– To dobry czas. Zgłaszajcie się Państwo do nas na wspomniany program „Profilaktyka 40 Plus”. Program należy promować i wzmacniać, ponieważ jest on zdrowotnym startem. Nie można bać się do nas przyjść, poddać pewnym badaniom i sprawdzić swój stan zdrowia – podkreśla dr Michał Sutkowski.

Program „Profilaktyka 40 Plus” nie cieszył się dużym zainteresowaniem z uwagi na kolejne fale pandemii. Ministerstwo Zdrowia zachęca do badań, jednocześnie przedstawiciele resortu zapowiadają zmianę charakteru programu. Z zapowiedzi wynika, że rząd chce zachęcić Polaków do większej aktywności fizycznej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl