Po latach powraca „Biuletyn IPN”

„Biuletyn IPN” wraca po pięciu latach przerwy. Jest już dostępny m.in. w placówkach Poczty Polskiej czy księgarniach IPN. Do pisma dołączona jest płyta DVD z filmem „Człowiek Boga” o ks. Władysławie Bukowińskim.

W liczącym 200 stron piśmie są m.in. artykuły o tzw. zbiorze zastrzeżonym, w tym o odtajnionych dokumentach dot. wywiadu PRL w Rzymie. Czytelnicy poznają też fragmenty nieznanego do tej pory pamiętnika babci „Inki”.

Biuletyn IPN kierowany jest do osób zainteresowanych najnowszą historią Polski – podkreśla Jan Ruman, redaktor naczelny „Biuletynu IPN”.

– Biuletyn oczywiście będzie przedstawiał bardzo wiele problemów najnowszej historii Polski. Myślę, że często będziemy pisali o Żołnierzach Wyklętych, będziemy pisali o różnych sporach, które dotyczą najnowszej historii, będziemy wspominać o pozycji PRL. To co jest domeną IPN, czyli teczki, też się pojawi czasem na naszych łamach. Chcielibyśmy z tych teczek wyciągać nie tylko historie takie, gdzie ktoś upadł, gdzie ktoś poszedł na współpracę, ale będziemy chcieli pokazywać, że byli tacy, którzy okazali się niezłomni, pomimo różnych nacisków – tłumaczy Jan Ruman.

Pierwszy numer „Biuletynu IPN” ukazał się w lutym 2001 r. Po grudniu 2011 r. biuletyn zastąpiono czasopismem „Pamięć.pl”, również adresowanym do miłośników historii. „Biuletyn IPN” będzie ukazywał się co miesiąc; w przypadku, gdy temat przewodni będzie wymagał większej objętości – wychodzić będą numery podwójne.

RIRM

drukuj