fot. twitter.com/TRzymkowski

Poseł T. Rzymkowski przedstawił w Waszyngtonie projekt ustawy dot. ochrony mienia bezspadkowego

Poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski przedstawił w czwartek przed Białym Domem w Waszyngtonie projekt ustawy dotyczący ochrony mienia bezspadkowego.

Chodzi o zabezpieczenie Polski przed ewentualnymi roszczeniami żydowskimi, wynikającymi z tzw. ustawy 447. Roszczenia te opiewają na blisko bilion złotych.

Poseł Tomasz Rzymkowski podkreślił, że projekt ustawy przygotowany przez Kukiz’15 rozwiewa wątpliwości ws. zwrotu mienia bezspadkowego.

– Jednoznacznie wykluczamy z polskiego porządku prawnego, mimo że mienie bezspadkowe nie znajduje się w polskim porządku prawnym, ale aby przeciąć wszelkie wątpliwości środowisk żydowskich, które chcą rekompensat za tzw. utracone mienie bezspadkowe, chcę wprowadzić do polskiego porządku prawnego przestępstwo polegające na próbie wymuszenia na Polsce i współdziałaniu z tymi środowiskami środków finansowych. Z naszej strony jest to jednoznaczna odpowiedź, jednoznaczne przecięcie jakichkolwiek sugestii mających na celu uzyskanie odszkodowań – wskazał polityk.  

Projekt Kukiz’15 w przyszłym tygodniu zostanie złożony także w polskim Sejmie. Wcześniej politycy zgłosili w tej sprawie projekt uchwały do Rady Ministrów.

Sprawa tzw. ustawy Just Act budzi ogromne kontrowersje w Polsce. Już 11 maja w Warszawie odbędzie się manifestacja pod hasłem Stop 447. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00 przed kancelarią premiera. Następnie zgromadzeni przejdą Alejami Ujazdowskimi przed Ambasadę USA. Manifestację organizuje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

RIRM

drukuj