40 lat od legalizacji zbrodniczej ustawy w USA

Dziś mija 40 lat od czasu, kiedy Sąd Najwyższy w USA zalegalizował tzw. aborcję. W tym czasie ponad 55 milionów dzieci zostało zamordowanych w łonach matek.

– Uznając, że Bóg ma władzę odpuszczania grzechów przeciw życiu ludzkiemu i uzdrawia rany spowodowane przez te grzechy, a modlitwy, które ufnie wznosimy wyrażają naszą ufność Panu, chcemy prosić Go, aby świat i wszyscy jego mieszkańcy zostali ocaleni – zachęcają amerykańscy biskupi.

W USA trwa wielki dziewięciodniowy szturm modlitwy, pokuty i pielgrzymowania w intencji życia, który potrwa do 27 stycznia. Inicjatywa jest częścią kampanii Episkopatu Stanów Zjednoczonych w intencji obrony życia, małżeństwa i wolności religijnej w kraju.

„Poza codziennymi wysiłkami na rzecz obrony życia komitet narodowy wzywa do modlitwy i pokuty. Są one niezbędne, aby zapoczątkować kulturę życia” – powiedział Tom Grenchik, dyrektor Sekretariatu Obrońców Człowieka.

25 stycznia ulicami Waszyngtonu przejdzie Marsz dla Życia, w którym wezmą udział setki tysięcy Amerykanów, dla których bliskie sercu jest życie każdego dziecka.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl