Kuba: prawdopodobnie ponad 100 ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu

Prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel przekazał w imieniu rządu wyrazy współczucia rodzinom ofiar piątkowej katastrofy lotniczej w Hawanie, w której prawdopodobnie zginęło ponad 100 osób. Kondolencje przekazał także były prezydent Kuby Raul Castro.

Władze w Hawanie nie podały jeszcze liczby ofiar katastrofy. Prezydent Miguel Diaz-Canel poinformował wcześniej, że trwa identyfikacja ciał.

Na pokładzie samolotu Boeing 737 było 104 pasażerów i sześciu członków załogi.

Dziennik „Granma” poinformował, że katastrofę przeżyły cztery osoby – trzy kobiety i mężczyzna, który jednak zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

„W ostatnich godzinach stan ciężko rannych kobiet ustabilizował się, ale nadal jest krytyczny” – powiedział Carlos Martinez Blanco, szef kliniki Calixto Garcia w Hawanie.

Większość pasażerów stanowili Kubańczycy, głównie mieszkańcy miasta Holguin, do którego leciał samolot, a załogę – Meksykanie. Wśród pasażerów było pięciu obcokrajowców. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Argentyny poinformowało, że w katastrofie w Hawanie zginęło dwóch obywateli tego kraju.

Użytkowany przez kubańskie towarzystwo Cubana samolot Boeing 737, który wyprodukowano w 1979 roku, rozbił się w piątek tuż po starcie z międzynarodowego portu lotniczego w Hawanie. Odbywająca rejs krajowy z Hawany do miasta Holguin na wschodzie Kuby, maszyna runęła na plantację juki między portem lotniczym a pobliskim miastem Santiago de las Vegas.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl