Księża Biskupi: Bóg jest miłością

Od tego momentu człowiek nie może mówić, że nie zna Boga. Z betlejemskiej stajenki płynie najważniejsze przesłanie: Bóg jest miłością – podkreślają księża biskupi, którzy zachęcają, by tegoroczne Święta przeżywać w duchu wdzięczności za dar przychodzącego Chrystusa i niepodległej Ojczyzny.

To zmiana w komunikacji Boga z człowiekiem. Miejsce proroków zastępuje Chrystus, Słowo Wcielone – mówi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki.

– To przyjście w ludzkiej postaci było początkiem objawienia się tej miłości Bożej, o której najpiękniej mówi właśnie Ewangelia wg św. Jana: Bóg jest miłością – tłumaczy ks. abp Stanisław Gądecki.

Chrystus wchodzi w historię życia każdego z nas – dodaje metropolita wrocławski ks. abp Józef Kupny.

– To nie my zaprosiliśmy Chrystusa do naszego życia, ale to Chrystus niejako puka do tych drzwi i tylko czeka, abyśmy drzwi naszych serc przed nim po prostu otworzyli – zaznacza ks. abp Józef Kupny.

Bo otwarcie drzwi przed Jezusem pociąga za sobą przemianę serca i chęć pojednania, a tej bardzo potrzeba dziś nie tylko w rodzinach, ale także w Ojczyźnie.

– Nikt nie będzie tego uważał za słabość, jeśli w okresie Świąt do swojego przeciwnika politycznego podejdę z opłatkiem, podam mu rękę, czy się uśmiechnę, czy go wysłucham – zwraca uwagę ks. Arcybiskup.

Dlatego – jak mówi metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo – Boże Narodzenie przeżywajmy w duchu wdzięczności za dar przychodzącego Boga i niepodległej Ojczyzny.

– Niech ona będzie wspólnotą ludzi, a nie zbiorowiskiem poddanych tej czy innej idei, zwłaszcza chodzących w ciemnościach czy to Europy, czy świata – wskazuje ks. abp Wacław Depo.

Tak, by w okresie Bożego Narodzenia drogowskazem było dla nas przykazanie miłości względem Boga i drugiego człowieka.

– Istota Świąt polega na tym, żebyśmy faktycznie zbliżyli się do samego Jezusa, żebyśmy z tym Jezusem nawiązali więź – serdeczną więź, o jakiej mówi św. Jan: więź miłości – podkreśla ks. abp Stanisław Gądecki.

Miłości, na którą człowiek odpowiada najpełniej jak potrafi – tłumaczy metropolita poznański.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl