Ks. dr B. Wolański: Niedziela to dzień święty

Niedziela to dzień święty, ale też czas bardzo potrzebny człowiekowi na odpoczynek – zwraca uwagę ks. dr Bogusław Wolański ze Społecznego Ruchu Świętowania Niedzieli. Koordynator tej inicjatywy był gościem rozmów niedokończonych na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

Powstały przed pięcioma laty ruch społeczny gromadzi przedstawicieli różnych środowisk. Jego członkowie zwracają uwagę na potrzebę odkrycia na nowo świętości przynależnej niedzieli.

Ks. dr Bogusław Wolański zwraca uwagę, że Kościół czyni wielkie starania aby troszczyć się o świąteczny charakter tego dnia.

– Kościół upomina się, bardzo mocno i zwraca uwagę na to, że jest to Dzień Pański, dzień święty, ale także dzień bardzo potrzebny człowiekowi, aby mógł być ze swoją rodziną. Fundamentem, do którego powinniśmy wracać, o którym powinniśmy mówić – jest dokument „Dies Domini” świętego Jana Pawła II. Nie jest skierowany wyłącznie do teologów, ale do wszystkich, aby przypomnieć o wielkiej wartości niedzieli. To dla nas wyjściowy dokument, jeśli czynimy refleksję nad świętowaniem niedzieli – zaznacza ks. dr Bogusław Wolański.

Obecnie trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy ograniczającej handel w niedzielę. Dane personalne zbiera komitet Inicjatywy Ustawodawczej, który powstał z inicjatywy Sekretariatu Banków, Handlu i Usług NSZZ „Solidarność”.

Rozmowy niedokończone: Na nowo odkryjmy Dzień Pański! – kliknij tutaj.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl