fot. PAP/Tomasz Gzell

Ks. bp T. Bronakowski: Wspaniałą okazją, aby na nowo powierzyć swoje życie Chrystusowi przez ręce Maryi, będzie piątkowa uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia

Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort w „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” pisze, że „Bóg chce Maryję, arcydzieło rąk swoich, w czasach ostatecznych objawić i odsłonić”. (…) Ten wielki czciciel Maryi podkreślał, że jest Ona „drogą prostą i niepokalaną, wiodącą do Jezusa Chrystusa i do zupełnego posiadania Go” – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam.

Na początku swojego felietonu ks. bp Tadeusz Bronakowski przywołał słowa św. Augustyna, który mówił, żeby czuwać sercem, wiarą, miłością i dobrymi czynami.

– Czuwanie sercem oznacza nasze pełne zaangażowanie w relację z Chrystusem. (…) Czuwanie wiarą to stała troska o to, aby ona wzrastała. (…) Czuwanie miłością i dobrymi czynami to wypełnianie na co dzień przykazania miłości  bliźniego – mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Tak czynił dzisiejszy patron – św. Mikołaj, biskup.

Nie tylko pomagał bliźnim bezinteresownie, bez rozgłosu, ale troszczył się gorliwie o to, aby Dobra Nowina o Chrystusie szerzyła się w sercach ludzi. Odważnie bronił prawd wiary i cierpiał więzienie w czasie prześladowań chrześcijan – zaznaczył duchowny.

Co robić, aby pamięć o tym wielkim świętym biskupie nie przejawiała się tylko w prezentach materialnych, ale wiązała się z przekazywaniem wiary w Chrystusa? – pytał ks. bp Tadeusz Bronakowski.

W naszym życiu tak ważne jest zrozumienie potrzeby czujności, a więc i trzeźwości, bo bez niej ta cnota po prostu nie istnieje. Nie możemy być pogrążeni w śnie duchowym, w duchowej obojętności. Nie możemy lekceważyć wezwania do czujności i trzeźwości, które sam Bóg kieruje do nas w Piśmie Świętym – podkreślił przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski.

Wspaniałą okazją, aby na nowo powierzyć swoje życie Chrystusowi przez ręce Maryi, będzie piątkowa uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia – zauważył duchowny.

Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort w „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” pisze, że „Bóg chce Maryję, arcydzieło rąk swoich, w czasach ostatecznych objawić i odsłonić”. Jest Ona „drogą, którą Jezus Chrystus po raz pierwszy do nas przyszedł i dlatego tą drogą będzie i wtedy, gdy przyjdzie powtórnie, choć w odmienny sposób”. Ten wielki czciciel Maryi podkreślał, że jest Ona „drogą prostą i niepokalaną, wiodącą do Jezusa Chrystusa i do zupełnego posiadania Go” –  mówił.

Weźmy sobie te słowa mocno do serca i starajmy się coraz lepiej poznawać treść nabożeństwa do Niepokalanej, wnikać w jego głębię i coraz gorliwiej je praktykować – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski.

radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl