Ks. bp Pękalski: „Nie może zabraknąć TV Trwam”

„Nie może zabraknąć TV Trwam w przestrzeni publicznej” powiedział ks. bp Ireneusz Pękalski podczas wczorajszego spotkania Rodziny Radia Maryja w Łodzi. Biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej dodał, że Radio Maryja i TV Trwam są głosem sumienia i służą dobru całej Polski.

Ks. bp Ireneusz Pękalski podczas wczorajszego spotkania nie ukrywał swojego oburzenia. Podkreślał, że jeżeli jest możliwe, że w przestrzeni medialnej jakaś jedna osoba może mieć piętnaście możliwości nadawania swoich programów, inna pięć – to nie może być miejsca dla TV Trwam. Jak to zrozumieć –  akcentował.  Dodał, że Radio Maryja i TV Trwam służą dobru całej Polski, czuwają nad molarnym zdrowiem Polaków, są głosem sumienia, a tego głosu nie może zabraknąć.

Trochę dobrej woli, wyobraźni, miłosierdzia, a to miejsce może się znaleźć. Apelujemy do serc i umysłów tych, którzy w tej sprawie mają decydujący głos. Otwórzcie się na prawdziwe dobro naszej ojczyzny, które przez Radio Maryja, TV Trwam dociera do całej Polski. Tego oczekujemy, a wręcz żądamy – podkreślił ks. bp Ireneusz Pękalski.  

Lista nadawców, którzy otrzymają koncesje na nadawanie w ramach ogólnodostępnej telewizji cyfrowej, może być znana przed wakacjami poinformował przewodniczący KRRiT Jan Dworak. Fundacja Lux Veritatis – nadawca TV Trwam po raz drugi złożyła wniosek o przyznanie koncesji na platformie cyfrowej.

W oczekiwaniu na decyzję KRRiT przez Polskę przechodzą marsze przeciwko dyskryminacji katolickiego nadawcy przez Krajową Radę. W tym miesiącu przejdą one ulicami Głogowa oraz Hrubieszowa.

RIRM

drukuj