Ks. bp Mazur: jesteśmy współodpowiedzialni za to wielkie dzieło misyjne

W środę przypadł Dzień Pomocy Misjom. W sposób szczególny modliliśmy się w intencji misji oraz misjonarzy i misjonarek. Obecnie na świecie w 97 krajach pracuje ponad 2000 polskich misjonarzy i misjonarek. Misjonarze głoszą Ewangelię tym ludziom, którzy jeszcze nie słyszeli o Chrystusie. Z wielką miłością i oddaniem służą najbardziej potrzebującym.

W tym roku Dniu Pomocy Misjom przyświecało hasło „Jesteśmy misjonarzami miłosierdzia”. Słowa te nawiązują do trwającego Roku Miłosierdzia.

W Kościołach zbierane były ofiary na ogólnopolski fundusz misyjny, który wspiera Centrum Formacji Misyjnej, gdzie uczą się przyszli misjonarze.

Ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Episkopatu Polski ds. Misji podkreśla, że wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za wielkie dzieło misyjne. Jedni realizują to powołanie poprzez wyjazd na misje, jeszcze inni poprzez modlitwę bądź wspieranie materialne.

W ewangelizacji i w pomocy tej miłości miłosiernej jesteśmy przedłużeniem rąk dla misjonarzy i misjonarek. W imieniu wszystkich misjonarzy i misjonarek chcę wyrazić wielką wdzięczność za każdy rodzaj pomocy, za każdy dar serca. Niech Bóg stokrotnie wam wynagrodzi za wasze zaangażowanie się w to wielkie dzieło misyjne, które wypływa z Chrztu Świętego. Jesteśmy odpowiedzialni za to wielkie dzieło misyjne – zaznacza ks. bp Jerzy Mazur.

W niedziele Kolędnicy Misyjni zakończyli tegoroczne kolędowanie po polskich domach na rzecz rówieśników z Madagaskaru. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na edukację najmłodszych. Blisko 28 proc. dzieci mieszkających na Madagaskarze nie ma dostępu do szkół.

W ub.r. Kolędnicy Misyjni zebrali na rzecz dzieci z Indii – zebrali prawie 900 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom zrealizowano 13 projektów dla ponad 2 tysięcy indyjskich dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl