fot. PAP/Adam Warżawa

Ks. abp M. Jędraszewski: Gdzie lekceważy się sprawiedliwość społeczną, tam idzie łamanie praw osoby ludzkiej

Gdzie lekceważy się sprawiedliwość społeczną, gdzie się przedstawia coraz to bardziej przerażające karykatury miłości, tam w trop za tym wszystkim idzie łamanie najbardziej podstawowych praw osoby ludzkiej – powiedział dziś w Gdańsku metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

Ksiądz arcybiskup wygłosił kazanie w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku podczas Mszy św., poprzedzającej konferencję organizowaną przez Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności oraz NSZZ „Solidarność”, pt. „Solidarność: od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy”. Dwudniowe seminarium odbędzie się w Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

„Gdzie nie ma obiektywnych wartości, gdzie nie ma prawdy, gdzie lekceważy się sprawiedliwość społeczną, gdzie się przedstawia coraz to bardziej przerażające karykatury miłości, tam w trop za tym wszystkim idzie łamanie najbardziej podstawowych praw osoby ludzkiej, także praw pracowniczych” – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski podkreślił, że potrzebny jest ciągle głos Kościoła, głos wyraźny.

„Głos, który niekiedy staje się głosem męczennika, jak to było w przypadku patrona >>Solidarności<< błogosławionego księdza Jerzego” – dodał.

PAP

drukuj