Ks. abp Konrad Krajewski: Nie zasłaniajmy Boga sobą

„Nie zasłaniajmy Boga sobą, swoimi grzechami, sposobem życia, żeby On był widoczny w miejscu, gdzie żyjemy, wtedy będą się dokonywały cuda” – powiedział w Radiu Maryja ks. abp Konrad Krajewski, jałmużnik papieski. W audycji „Aktualności Dnia” podał „kilka wskazówek” z okazji kończącego się w niedzielę Roku Wiary.

Ksiądz arcybiskup tłumaczy, że bardzo łatwo jest wyznawać Boga w kościele – natomiast, kiedy wychodzimy ze świątyni ,On jest niewidoczny. Tymczasem Bóg może pójść wszędzie tam gdzie my idziemy; tam, gdzie nie możemy sobie poradzić.

– Myślę, że takim przesłaniem powinno być to, żebym ja Go nie zasłaniał, czyli żebym ja był dowodem na istnienie Boga. „ja”, konkretny „ja”, który karmi się Miłosierdziem Bożym, bo ilekroć klękam do konfesjonału, Bóg mi wszystko przebacza i mówi: „Bądź wiosną, idź i nie grzesz więcej; bądź piękny”. Niech to piękno będzie zauważalne kiedy wychodzimy z kościołów, kiedy stajemy się żywym Tabernakulum, kiedy przyjmujemy Boga pod postacią chleba, bo wychodzimy potem z kościoła i nikt nie wie, że jesteśmy po Komunii Świętej. To jest problem i stąd można nam wmówić wszystko: mogą być ustawy, które są przeciw człowiekowi, narodowi, przeciw wspólnocie, w jakiej żyjemy. Jeśli nie reprezentujemy Boga, to dajemy miejsce złemu duchowi – zwraca uwagę ks. abp Konrad Krajewski.

Rok Wiary ogłosił Benedykt XVI w liście apostolskim motu proprio Porta Fidei. Rozpoczął się on 11 października ubiegłego roku. Rok Wiary miał na celu głębokie odnowienie relacji z Bogiem oraz jeszcze większe zawierzenie Kościołowi.

Wywiad z ks. abp. Konradem Krajewskim, jałmużnikiem papieskim:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj